یو پی وی سی چیست

پنجره دوجداره یو پی وی سی

upvc یا به زبان فارسی یو پی وی سی مخفف Unplasticicized Poly vinyl CHLORIDE ld می باشد یو پی وی سی از یک ماده اصلی با نام PVC تشکیل شده است pvc از یک ماده به نام پلیمریزاسیون منومر وینیل کلراید به وجود آمده است  1835 توسط هنری ویکتور رگنالت (ریو ) و در ۱۸۷۲ توسط اوگن بومان کشف و مورد استفاده قرار گرفت .

upvc به عنوان یک ماده در مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد البته به دلیل امن بودن upvc از این ماده در حمل و نقل آب نیز استفاده می شود .یو پی وی سی یکی  از مواد ساختمانی می باشد که نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارد میتوان گفت که زنگ زدگی  و پوسیدگی برای این بسیار اندک بوده از دیگر مزایای upvc این است  upvc ها  کاملا مقاوم در برابر آب و مقاوم در برابر آتش هستند.بهتر است  بدانید upvc قابل بازیافت می باشد .

سازندگان و صنعتگران به دلیل وزن سبک ،با دوام بودن،آسانی کار و مقرون به صرفه بودن upvc را به ماده های دیگر ترجیه می دهند .

 UPVC  یک ماده بسیار زیبا و جذاب برای نمای ساختمان بوده  است به ویژه هنگامی طراحی شده باشد یو پی وی سی را میتواند در مواردی از قبیل  درب، پنجره، و روکش فلزی مورد استفاده قرار داد..